Opisy zabiegów
PLANOWANIE POBYTÓW: TEL. 55 247-89-69 KOM. 603-895-739
Zabiegi prądowe polegające na masażu elektrycznym, powodują pobudzenie nerwów, likwidują stany zapalne w obrębie stawów, znacznie redukują bóle stawowo-mięśniowe.
Zabieg elektroleczniczy, polegający na przyłożeniu elektrod do wilgotnej skóry przy wykorzystaniu działania prądu stałego (galwanicznego) na organizm człowieka. Podrażniony zostaje układ nerwowy i pobudzone mięśnie. Celem zabiegu jest uzyskanie efektu przeciwbólowego lub pobudzającego, w zależności od ułożenia elektrod.
Zabieg w trakcie którego do głębokich warstw skóry dostarczane są specjalne substancje czynne. Ilość dostarczonych substancji zależy od długości zabiegu, natężenia prądu oraz wielkości elektrod. Lek w cenie zabiegu.
Zabieg poprzez działanie prądem interferencyjnym wpływa bezpośrednio na mięśnie, nerwy i przemianę materii na poziomie komórkowym. Powoduje przekrwienie czynne tkanek, oraz pobudzenie osłabionych mięśni szkieletowych. Przyspiesza procesy odżywcze i przemianę materii tkanek.
Zabieg elektryczny przy wykorzystaniu prądu interferencyjnego o modulowanej częstotliwości, stosowany głównie jako zabieg przeciwbólowy oraz jako masaż tkanek.
To stymulacja nerwów. Blokuje bodźce i pobudza organizm do wydzielenia endorfin (tzw. hormon szczęścia). TENS znajduje również zastosowanie w terapii trudno gojących się ran i owrzodzeń.
Cechą charakterystyczną prądów Träberta jest rozluźnienie mięśni oraz szybkie działanie przeciwbólowe. Znajduje zastosowanie w chorobach zwyrodnieniowych, nerwobólach, bólach mięśniowych oraz zaburzeniach krążenia obwodowego.
Celem tego zabiegu jest pobudzenie punktów motorycznych nerwów lub mięśni w okolicy twarzy.
Zabieg ma za celu wywołać reakcję motoryczną mięśnia lub grupy mięśni poprzez dostatecznie szybkie zmiany natężenia prądu, zarówno stałego jak i zmiennego o różnej częstotliwości, szerokości oraz kształcie impulsu.
Zabieg polegający na gimnastyce porażonych mięśni i ich antagonistów, poprzez użycie prądu impulsowego. Celem tonolizy jest przywrócenie fizjologicznej równowagi pobudzenia włókien mięśniowych.
Zabieg działa biostymulująco na naświetlaną tkankę. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, pobudza wzrost i regenerację komórek.
Zabieg polegający na naświetlaniu słabą wiązką laserową tkanek (nawet do 6 cm w głąb ciała), umożliwiającą wnikanie światła do wnętrza organizmu, co pozwala uśmierzać ból, przyśpiesza gojenie ran i owrzodzeń, pobudza system odpornościowy, przyśpiesza formowanie kostniny w złamanych kościach.