Masaż wykonywany dłońmi terapeuty, mający za zadanie, zależnie od siły i intensywności, rozluźnić lub pobudzić do skurczu mięśnie twarzy.

Polega na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia w jednej okolicy ciała np. na odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Zabiegowi masażu leczniczego poddana jest część ciała np. kończyna dolna.

Masażem leczniczym objęte jest całe ciało, a efekt rozluźnienia lub pobudzenia układu mięśniowego i nerwowego, uzależniony jest od zastosowanych technik.

Jest techniką która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie pacjenta od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.

Drenażem nazywa się delikatne, powolne i płynne przesuwanie manualne limfy i chłonki z miejsc objętych obrzękiem. Znajduje zastosowanie w obrzękach limfatycznych kończyn, tułowia i twarzy.

To forma drenażu limfatycznego z zastosowaniem odpowiednio skonstruowanych mankietów na kończyny górne i dolne.

Aquavibronem nazywa się suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania przepływająca pod ciśnieniem przez aparat woda. Działanie aquavibronu i skutek terapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego.

Hydro Jet to wodny masaż na sucho. Wykonywany jest ogrzanym strumieniem wody wypływającym pod ciśnieniem 4,5 barów. Wodne dysze poruszają się okrężnymi ruchami, uderzając w powierzchnię kauczukowej maty. W ten sposób masują ciało – od stóp do głowy. Masaż na łóżku wodnym jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, bezinwazyjnym i bezpiecznym. Stanowi połączenie trzech elementów: masażu, ciepła i wody. Dzięki temu pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów.