Szyna CPM do biernych ćwiczeń kończyn górnych oraz dolnych. Stosowane w rehabilitacji, pozwalają szybciej odzyskać sprawność kończyn po operacji lub zabiegu artroskopowym – symulują naturalny ruch kończyny, przywracając funkcje ruchowe.

Podczas terapii SRT-ZEPTORINGIEM pacjent stoi na dwóch płytkach urządzenia SRT-MEDICAL. Płytki te poruszają się w sposób niejednorodny i we wszystkich kierunkach, wyprowadzając pacjenta z równowagi. Jest wyjątkowo skutecznym zabiegiem profilaktycznym i terapeutycznym w przypadkach licznych schorzeń neurologicznych i ortopedycznych oraz urazach, w szczególności w przypadku zaburzeń ruchu.

To ćwiczenia poprawiające precyzje i funkcje manualne dłoni.

Odciążenie sprawia, że powierzchnie stawowe oddalają się od siebie, umożliwiając wykonanie ruchu w większym zakresie. Stwarza się warunki do zwiększonego wydzielania mazi stawowej, poprawy odżywienia stawu, a co za tym idzie – działania przeciwbólowego.

Do odciążonej kończyny dołącza się indywidualnie dobrany ciężarek. Celem tej formy ćwiczeń jest, poza poprawą zakresu ruchomości, odżywienia i ukrwienia stawu, zwiększenie siły mięśniowej, poprawa wytrzymałości oraz zwiększenie masy mięśniowej.

Urządzenie służy do ćwiczeń oporowych i wspomaganych kończyn dolnych. W zależności od ustawienia mogą pracować poszczególne partie mięśni z indywidualnie dobranym oporem.

Plastrowanie dynamiczne ,polegające na naklejaniu na ciało zgodnie z określonymi zasadami nierozciągliwych lub elastycznych taśm. Specjalne taśmy regulują napięcie mięśniowe w miejscu aplikacji. W ten sposób pozwalają zmniejszyć ból, nadwrażliwość na dotyk, a jednocześnie zwiększyć zakres ruchu i siłę mięśni mimo dolegliwości.